Piłkarski weekend w Parczewie – zapowiedzi spotkań seniorów oraz drużyn młodzieżowych.

W najbliższy weekend kibice z Parczewa będą mogli zobaczyć inaugurację rundy wiosennej w wykonaniu niemalże wszystkich zespołów młodzieżowych (z wyjątkiem Żaków, którzy rozgrywki rozpoczną 25.04.2015) jak i zespołu seniorów.

W sobotę jako pierwsi zaprezentują się młodzicy starsi, którzy podejmą Lutnię Piszczac. Następnie na boisko wybiegną trampkarze starsi aby zmierzyć się z Orlętami Łuków.

W niedzielę do Parczewa przyjedzie ULKS Dębowica. Jako pierwsi spotkanie rozegrają juniorzy. Po rywalizacji juniorów na boisku pojawią się seniorzy.

SOBOTA:

9:30 Victoria – Lutnia Piszczac (młodzicy)

11:00 Victoria – Orlęta Łuków (trampkarze)

NIEDZIELA:

14:00 Victoria – ULKS Dębowica (juniorzy)

16:00 Victoria – ULKS Dębowica (seniorzy)

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na wszystkie spotkania, które będą rozgrywane na stadionie miejskim w Parczewie.

SENIORZY:

W niedzielę rundę rewanżową rozpoczną zespoły rywalizujące w A klasie. Walka o awans zapowiada się pasjonująco. Liderujący LKS Milanów ma 3 punkty przewagi nad drugim Agrosportem Leśna Podlaska oraz 7 punktów przewagi nad drużynami zajmującymi 3 i 4 pozycję. Różnica pomiędzy drugim miejscem dającym awans a pozycją siódmą, którą zajmuje Bizon Jeleniec wynosi zaledwie 6 punktów. Ósmą lokatę zajmuje Kujawiak Stanin, beniaminek który przed sezonem zapowiadał walkę o awans do miejsca drugiego premiującego awansem traci już 10 punktów.

Także w dolnej części tabeli sytuacja jest bardzo ciekawa. O ile drużyna zajmująca ostatnią pozycję – Polesie Serokomla zgromadziła tylko 1 punkt w 13 meczach, to pozostałe drużyny dzieli niewiele punktów. Pomiędzy przedostatnim Startem Gózd a dziewiątym zespołem – ULKS Dębowica jest zaledwie 7 punktów różnicy.

W pierwszym oficjalnym spotkaniu w 2015 roku Victoria podejmie na własnym obiekcie beniaminka A klasy – ULKS Dębowica. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00 na stadionie miejskim w Parczewie. Spotkanie poprowadzą: Artur Sieraj – Piotr Sadowski, Jarosław Olichwirowicz.

Dotychczas Victoria mierzyła się z zespołem z Dębowicy tylko raz. Mecz miał miejsce na inauguracje obecnego sezonu A klasy. Żółto – czerwono – czarni nie dali szans piłkarzom ULKS-u pokonując ich na wyjeździe 5:1, bramki strzelali: Marcin Szymański (3), Przemysław Macieszko oraz Paweł Dębowczyk.

Po rundzie jesiennej Victoria zajmuje 5 pozycję z dorobkiem 25 punktów. Do lidera – LKS Milanów traci 8 punktów, natomiast do drugiego miejsca dającego awans 5 punktów. Po najbliższej kolejce Victoria ma szansę przesunąć się na 3 lokatę.

ULKS Dębowica zajmuje 9 pozycję z dorobkiem 13 punktów. Zespół ten w 13 spotkaniach odniósł 4 zwycięstwa, 1 remis oraz 8 porażek.

W okresie przygotowawczym podopieczni Roberta Brzozowskiego i Tomasza Kaczorowskiego rozegrali dwa mecze kontrolne z zespołami z V Ligii. Obie potyczki kończyły się wygranymi Victorii (Victoria 3:0 Dąb Dębowa Kłoda, Victoria 4:0 Orzeł Czemierniki).

Do zespołu dołączyło kilku nowych - starych zawodników: Tomasz Kaczorowski, Damian Sarnowski (obaj LKS Milanów), Michał Syta, Maciej Borowiński , Piotr Wiązowski, Paweł Ciepałowicz (wszyscy wznowili treningi). W spotkaniach sparingowych wystąpił także Włodzimierz Wołoszczuk, zawodnik pochodzący z Ukrainy. Ponadto prawdopodobnie w najbliższym spotkaniu w bramce zobaczymy Tomasza Chudzika.

Nie obyło się także bez transferów z klubu. Do drużyny Dąb Dębowa Kłoda odeszli: Kamil Łazuka, Kornel Uziak oraz Patryk Mostowiec.

JUNIORZY STARSI:

Podopieczni Dariusza Dziuby w rundzie jesiennej występowali w okręgowej lidze juniorów młodszych jednak od rundy wiosennej młodzi zawodnicy z Parczewa będą występowali w A klasie juniorów starszych. Swoje spotkania juniorzy będą rozgrywali przed meczami seniorów.

W niedzielę Victoria na własnym obiekcie podejmie ULKS Dębowica. Mecz rozpocznie się o godzinie 14:00 na stadionie miejskim w Parczewie. Spotkanie poprowadzą: Artur Sieraj – Piotr Sadowski, Jarosław Olichwirowicz.

Parczewianie w okresie przygotowawczym rozegrali 5 spotkań sparingowych. Żółto – czerwono – czarni wygrali cztery spotkania (Sokół Zwierzyniec (juniorzy), Dąb Dębowa Kłoda (juniorzy), Niwa Łomazy (juniorzy), Victoria Parczew (trampkarze starsi) oraz raz bezbramkowo zremisowali z Orłem Czemierniki.

Zespół z Dębowicy po rundzie jesiennej zajmuje przedostatnią - 9 pozycję z 9 punktami na koncie.

TRAMPKARZE STARSI:

Podopieczni Andrzeja Kopińskiego rundę wiosenną zainaugurują w sobotę spotkaniem z Orlętami Łuków. Mecz rozpocznie się o godzinie 11:00 na stadionie miejskim w Parczewie. Spotkanie poprowadzą: Jacek Paskudzki –Piotr Jamrowski, Przemysław Paskudzki.

W okresie przygotowawczym Victoria rozegrała kilka sparingów. Victoria 0:5 Orlęta Radzyń Podlaski; LKS Milanów 2:7 Victoria; Victoria (juniorzy) 5:1 Victoria (trampkarze); Orlęta Radzyń Podlaski 5:2 Victoria.

Po 13 kolejkach Victoria zajmuje 9 pozycję z dorobkiem 17 punktów. Pozycję niżej plasują się Orlęta, które zdobyły 11 oczek. W rundzie jesiennej w Łukowie padł remis 3:3.

Już w środę trampkarze rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Do Parczewa przyjedzie ósma drużyna ligi – AMSPN Hetman Zamość. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00. Spotkanie poprowadzą: Jarosław Surowiec – Dawid Stolarczyk, Damian Pawluczuk. W rundzie jesiennej w Zamościu młodzi zawodnicy z Parczewa przegrali 2:0.

MŁODZIK STARSZY:

Również w sobotę rozgrywki wznowią młodzicy starsi. Podopieczni Zbigniewa Smolińskiego podejmą na własnym obiekcie lidera – Lutnię Piszczac. Mecz rozpocznie się o godzinie 9:30 na stadionie miejskim w Parczewie. Spotkanie poprowadzi Przemysław Paskudzki.

W rundzie jesiennej zespół Victorii przegrał w Piszczacu 2:1.