Tornado pokonane

Niedzielne spotkanie pomiędzy Tornado Branica – Wohyń a Victorią Parczew zakończyło się zwycięstwem żółto – czerwono – czarnych 2:0. Bramki dla zespołu z Parczewa zdobył Damian Sarnowski.

Victoria rozpoczęła spotkanie w składzie: Tomasz Chudzik – Damian Puła, Adrian Kozłowski, Bartłomiej Jaszczuk, Piotr Wiązowski, Łukasz Zacharczuk, Łukasz Dąbrowski, Tomasz Kaczorowski, Michał Syta, Damian Sarnowski, Michał Hulajko.

Od początku spotkania lepszą drużyną była Victoria. Z dystansu dwukrotnie uderzał Damian Sarnowski jednak jego uderzenia bronił bramkarz miejscowych. Dobrą sytuację do zdobycia bramki miał Łukasz Zacharczuk. Damian Sarnowski zagrał piłkę wzdłuż bramki, do futbolówki doszedł Zacharczuk i uderzył na bramkę jednak dobrą interwencją popisał się golkiper gospodarzy. Kilka minut później Michał Hulajko uderzał piłkę, futbolówka jednak minęła bramkę ale nie wyszła z boiska, Do piłki doszedł Zacharczuk i wycofał przed pole karne do Adriana Kozłowskiego, którego strzał obronił bramkarz. Sytuację na zdobycie miał również Michał Hulajko, który otrzymał podanie od Michała Syty, niestety uderzenie napastnika Victorii było niecelne. W 35 minucie Tomasz Kaczorowski na środku boiska wygrał pojedynek główkowy i podał do Łukasza Zacharczuka a ten zagrał piłkę w pole karne za plecy obrońców. Do piłki doszedł Damian Sarnowski i zachowując zimną krew zdobył bramkę. Tornado w pierwszej połowie rzadko zagrażało bramce Victorii a uderzenia mijały bramkę Tomasza Chudzika. Pierwsza część zakończyła się zwycięstwem zespołu z Parczewa.

Drugą część dobrze rozpoczęli przyjezdni. Okazję do zdobycia bramki miał Michał Syta, którego strzał obronił bramkarz. W 55 minucie Przemysław Macieszko zastąpił Michała Sytę. Chwilę później przed polem karnym gospodarzy faulowany był Adrian Kozłowski, sędzia odgwizdał rzut wolny. Do piłki podszedł Damian Sarnowski i zdobył drugą bramkę. W 60 minucie w szeregach Victorii nastąpiła druga zmiana Łukasza Zacharczuka zastąpił Marcin Szymański. Doświadczony zawodnik Victorii chwilę po wejściu mógł zdobyć bramkę jednak po jego strzale piłka odbiła się od słupka. Szansę na podwyższenie wyniku miał również Przmysław Macieszko, któremu piłkę zagrał Marcin Szymański, niestety strzał Macieszki był niecelny. Gospodarze odpowiedzieli sytuacją po błędzie obrońców Victorii. Napastnik miejscowych dostał piłkę tuż przed bramką Victorii jednak świetnym refleksem popisał się Tomasz Chudzik. Gospodarze w drugiej połowie kilkukrotnie próbowali wrzucać piłkę w pole karne Victorii jednak pewnym punktem zespołu z Parczewa był Tomasz Chudzik, który wyłapywał piłki. Tuż przed końcem meczu bramkę mógł zdobyć Michał Hulajko, który uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu Marcina Szymańskiego, niestety futbolówka przeleciała ponad bramką. Hattricka mógł skompletować Sarnowski, jednak strzał napastnika z Parczewa odbił bramkarz. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Victorii.

Dzięki zdobytym trzem punktom Victoria nadal zajmuje trzecią pozycję w tabeli, tracąc do lidera – Tytanu Wisznice jeden punkt. Drugi Agrosport ma tyle samo punktów co trzecia Victoria jednak dzięki lepszemu bilansowi bramek w bezpośrednich spotkaniach wyżej jest drużyna z Leśnej Podlaskiej. Czwarte miejsce ze stratą dwóch punktów do Victorii zajmuje LKS Milanów, który w minionej kolejce zremisował z Kujawiakiem Stanin 1:1.

TORNADO Branica – Wohyń – VICTORIA Parczew 0:2 (0:1)

BRAMKI: Sarnowski (35', 55')

VICTORIA: 1. Tomasz Chudzik - 18. Damian Puła, 20. Adrian Kozłowski, 6. Bartłomiej Jaszczuk, 5. Piotr Wiązowski, 11. Łukasz Zacharczuk (60' 17. Marcin Szymański), 2. Łukasz Dąbrowski, 7. Tomasz Kaczorowski, 19. Michał Syta (55' 15. Przemysław Macieszko), 10. Damian Sarnowski, 9. Michał Hulajko.

Zdjęcia z meczu: Tornado Branica-Wohyn  -  Victoria Parczew.