Seniorzy pokonują ULKS Dębowica

Victoria zwycięstwem zainaugurowała rundę wiosenną. Żółto – czerwono – czarni pokonali ULKS Dębowica 2:1. Bramki zdobyli Michał Hulajko oraz Paweł Ciepałowicz.

Victoria rozpoczęła spotkanie w składzie: Tomasz Chudzik – Wojciech Szymański, Adrian Kozłowski, Bartłomiej Jaszczuk, Maciej Borowiński – Damian Puła, Tomasz Kaczorowski, Robert Brzozowski, Przemysław Macieszko – Damian Sarnowski, Michał Hulajko.

Jako pierwsi zaatakowali gospodarze. Bliski zdobycia bramki był Damian Sarnowski, który wykończył akcję Victorii strzałem głową jednak bramkarz przyjezdnych złapał futbolówkę. Chwilę później po zamieszaniu pod bramką ULKS do piłki doszedł Maciej Borowiński i strzałem z bliskiej odległości próbował otworzyć wynik spotkania jednak znów górą był golkiper gości. W 25 minucie zespół z Dębowicy mógł zdobyć bramkę, niedokładne zagrania jednego z zawodników Victorii, piłkę przejmuje napastnik przyjezdnych, wychodzi sam na sam z Tomaszem Chudzikiem i próbuje przelobować naszego bramkarza jednak piłka mija bramkę. Kilka minut później nieporozumienie Wojciecha Szymańskiego z Tomaszem Chudzikiem mogło się skończyć bramką samobójczą obrońcy z Parczewa jednak bramkarz Victorii zdołał złapać piłkę zanim ta wpadła do bramki. W pierwszej części zawodnicy z Parczewa kilkukrotnie zagrażali bramce gości, najwięcej okazji miał Damian Sarnowski jednak nie potrafił pokonać bramkarza gości. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remis.

Na drugą połowę gospodarze wyszli w takim samym składzie jak rozpoczęli spotkanie. W 50 minucie przed szansą na zdobycie bramki stanął Robert Brzozowski. Jego uderzenie z rzutu wolnego z trudem odbił bramkarz gości. 5 minut później na strzał z dystansu zdecydował się Przemysław Macieszko, jego uderzenie minimalnie minęło bramkę. W 62 minucie w Victorii nastąpiły dwie zmiany. Paweł Ciepałowicz zmienił Przemysława Macieszko a Michał Syta wszedł w miejsce Damiana Puły. W 72 minucie Paweł Ciepałowicz dośrodkował piłkę w pole karne, futbolówka trafiła do Damiana Sarnowskiego, który dograł do Michała Hulajko a ten strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza. Dwie minuty później padła druga bramka. Damian Sarnowski podał do Pawła Ciepałowicza a ten strzałem z dystansu zaskoczył bramkarza, któremu piłka „wpadła za kołnierz”. Po zdobyciu drugiej bramki Victoria starała się kontrolować mecz. Gra toczyła się głównie w środku pola. Goście próbowali atakować jednak zazwyczaj ich ataki przerywali defensorzy Victorii. Najgroźniejszą okazję przyjezdni mieli po rzucie rożnym, do piłki wybitej z pola karnego doszedł zawodnik z Dębowicy i silnym strzałem próbował pokonać Tomasza Chudzika ale bramkarz gospodarzy popisał się świetną interwencją. W 85 minucie w drużynie z Parczewa nastąpiły kolejne zmiany. Łukasz Dąbrowski zastąpił Wojciecha Szymańskiego a Łukasz Zacharczuk zmienił Tomasza Kaczorowskiego. W doliczonym czasie gry goście przeprowadzili akcję lewą stroną boiska. Zawodnik przyjezdnych zagrał piłkę do kolegi , który był na pozycji spalonej jednak ten nie brał udziału w akcji, asystent sędziego podniósł chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną, obrońcy Victorii odpuścili akcję będąc pewni, że jest spalony jednak do piłki doszedł inny z zawodników z Dębowicy i dograł futbolówkę do niepilnowanego napastnika, który pokonał Tomasza Chudzika. Po bramce sędzia zakończył mecz.

Victoria zwyciężyła 2:1 i dzięki remisowi Tornado Branica Wohyń z Polesiem Serokomla nasz zespół awansował na 4 pozycję. W tej kolejce punkty stracił również lider - LKS Milanów, który zremisował z przedostatnią drużyną – Start Gózd 1:1.

Po 14 meczach Victoria do lidera z którym zmierzy się w 3 kolejce traci 6 punktów a do drugiej pozycji którą zajmuje – Agrosport Leśna Podlaska - 5 punktów. Najbliższe spotkanie Victoria rozegra 12.04.2015 w Leśnej Podlaskiej.

VICTORIA Parczew – ULKS Dębowica 2:1 (0:0)

BRAMKI: Hulajko (72’), Ciepałowicz (74’).

SKŁAD: 20. Chudzik Tomasz – 4. Szymański Wojciech (85’ 14. Dąbrowski Łukasz), 20. Kozłowski Adrian, 6. Jaszczuk Bartłomiej, 3. Borowiński Maciej – 18. Puła Damian (62’ 19. Syta Michał), 7. Kaczorowski Tomasz (85’ 11. Zacharczuk Łukasz), 16. Brzozowski Robert, 8. Macieszko Przemysław (62’ 13. Ciepałowicz Paweł) – 10. Sarnowski Damian, 9. Hulajko Michał.

Więcej zdjęć z meczu: Zdjęcia oraz na profilu klubowym facebook.