Okrzeja zdobyta

Dzisiaj Victoria pokonała Olimpię Okrzeja w meczu wyjazdowym 3:0. Bramki dla Victorii zdobył Michał Hulajko. Była to pierwsza porażka Olimpii na własnym obiekcie.

Victoria rozpoczęła spotkanie w następującym składzie: Tomasz Chudzik – Damian Puła, Tomasz Kaczorowski, Bartłomiej Jaszczuk, Michał Syta, Łukasz Zacharczuk, Wojciech Szymański, Adrian Kozłowski, Przemysław Macieszko, Damian Sarnowski, Michał Hulajko.

Mecz świetnie mógł się rozpocząć dla Victorii. Już w 3 minucie meczu Damian Sarnowski zagrał piłkę w pole karne a tam znalazł się Michał Hulajko, niestety strzał napastnika Victorii minimalnie minął bramkę. Chwilę później Łukasz Zacharczuk posłał futbolówkę w pole karne do Damiana Sarnowskiego a ten stanął przed szansą na zdobycie bramki. Niestety po jego uderzeniu piłka także nie wpadła do bramki. W 20 minucie z boiska musiał zejść kontuzjowany Tomasz Kaczorowski, jego miejsce zajął Łukasz Dąbrowski. W 30 minucie meczu Michał Hulajko mijając ostatniego obrońcę został sfaulowany jednak arbiter nie dopatrzył się faulu. W pierwszej części meczu gospodarze rzadko zagrażali bramce Victorii a uderzenia miejscowych były niecelne. Pierwsza połowa pomimo przewagi żółto – czerwono – czarnych zakończyła się bezbramkowym remisem.

Podobnie jak pierwszą tak i drugą połowę zespół z Parczewa rozpoczął od mocnego uderzenia. Przemysław Macieszko wrzucił piłkę w pole karne a zamykający akcję Łukasz Zacharczuk uderzył piłkę głową, futbolówka jednak odbiła się od poprzeczki. Chwilę później Damian Sarnowski w polu karnym minął jednego z rywali po czym został sfaulowany przez kolejnego obrońcę jednak gwizdek sędziego milczał. Zespół z Parczewa ciągle dążył do zdobycia bramki. Michał Syta uderzał na bramkę niestety strzał był niecelny podobnie jak próba Przemysława Macieszko. Parczewianie mogli objąć prowadzenie w 70 minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu podbramkowym bliski zdobycia gola był Michał Hulajko niestety minął się z piłką podobnie jak będący za nim Adrian Kozłowski. Gospodarze odpowiedzieli strzałem zza pola karnego jednak czujny był Tomasz Chudzik i złapał futbolówkę. W 83 minucie Victoria dopięła swego. Piłka po strzale zza pola karnego Łukasza Dąbrowskiego odbiła się od poprzeczki, następnie od bramkarza i trafiła pod nogi Michała Hulajko a ten pewnym strzałem wyprowadził żółto – czerwono – czarnych na prowadzenie. Goście mogli odpowiedzieć minutę później. Olimpia miała rzut wolny z ok. 18 metrów. Gospodarze postanowili nie uderzać bezpośrednio na bramkę a rozegrać stały fragment gry jednak dobrze zachowali się defensorzy Victorii i zażegnali niebezpieczeństwo. W 86 minucie Victoria podwyższyła prowadzenie a drugą bramkę zdobył Michał Hulajko. W 90 minucie napastnik Victorii skompletował hattricka. Golkiper miejscowych wyszedł przed pole karne by przerwać akcję Victorii jednak nie udało mu się dobrze wybić piłki. Futbolówkę przejął Michał Hulajko i uderzeniem z „fałsza” z ok. 25 metrów zdobył bramkę na 3:0. Po tej bramce sędzia zakończył mecz.

Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Victorii. Już za tydzień zespół z Parczewa zmierzy się z ostatnim zespołem Klasy A – Polesiem Serokomla.

OLIMPIA Okrzeja - VICTORIA Parczew 0:3 (0:0)

BRAMKI: Hulajko Michał (83’, 86’, 90’)

SKŁAD: 20. Chudzik Tomasz – 18. Puła Damian, 7. Kaczorowski Tomasz (20’ 2. Dąbrowski Łukasz), 6. Jaszczuk Bartłomiej, 19. Syta Michał, 11. Zacharczuk Łukasz, 4. Szymański Wojciech, 20. Kozłowski Adrian, 15. Macieszko Przemysław, 10. Sarnowski Damian, 9. Hulajko Michał.