Marcin Szymański show w Zagóździu

Victoria pokonała Start Gózd w Zagóździu 5:2. Cztery bramki dla zespołu z Parczewa zdobył Marcin Szymański, jedno trafienie dołożył Damian Sarnowski.

Victoria rozpoczęła spotkanie w składzie: Paweł Krzewski – Maciej Borowiński, Tomasz Kaczorowski, Adrian Kozłowski, Piotr Wiązowski, Damian Sarnowski, Wojciech Szymański, Damian Puła, Michał Syta, Michał Hulajko, Marcin Szymański.

Już w 9 minucie przed polem karnym gospodarzy faulowany był Marcin Szymański. Miejscowi mieli pretensje do arbitra a Damian Sarnowski wykorzystał sytuację i zagrał futbolówkę do Marcina Szymańskiego a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i wyprowadził Victorię na prowadzenie.

Dziesięć minut później Michał Hulajko zagrał piłkę za plecy obrońców do futbolówki zmierzał Marcin Szymański i golkiper Startu. Bramkarz gospodarzy chciał wybić piłkę jednak w nią nie trafił a Marcinowi Szymańskiemu pozostało wbić piłkę do pustej bramki. Było 2:0.

W 30 minucie Maciej Borowiński zagrał futbolówkę w pole karne a tam opanował ją Damian Sarnowski i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie na 3:0.

Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do gospodarzy. W 37 minucie zawodnik gospodarzy zdecydował się na strzał z dystansu czym zaskoczył zasłoniętego Pawła Krzewskiego. Gospodarzom udało się zdobyć bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Victorii 3:1.

Drugą część lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 51 minucie zdobyli bramkę kontaktową. Piłkarze z Gózdu mieli rzut wolny z okolic 40 metra. Zawodnik miejscowych zagrał piłkę w pole karne, gdzie źle zachował się Paweł Krzewski, któremu nie udało się wybić piłki ponad bramkę i padł gol.

W 60 minucie w drużynie z Parczewa nastąpiła pierwsza zmiana Michał Syta został zmieniony przez Przemysława Macieszko.

W 70 minucie Victoria wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Hattricka skompletował Marcin Szymański.

Po bramce w Victorii nastąpiła druga zmiana. Łukasz Zacharczuk zmienił Michała Hulajko.

W 80 minucie Wojciech Szymański dograł piłkę w pole karne gdzie był Marcin Szymański. Napastnik żółto – czerwono – czarnych strzałem w samo okienko bramki ustalił wynik spotkania na 5:2.

W 81 minucie na boisku pojawił się Bartłomiej Jaszczuk, który zmienił Damiana Pułę.

Mecz zakończył się zasłużonym i zdecydowanym zwycięstwem Victorii 5:2. Parczewianie dzięki zwycięstwu awansowali na trzecią pozycję w tabeli. Victorię wyprzedzają tylko Tytan Wisznice oraz Agrosport Leśna Podlaska, które zgromadził o punkt więcej niż zespół z Parczewa, jednak żółto – czerwono – czarni mają do rozegrania zaległy mecz z Tytanem.

START Gózd – VICTORIA Parczew 2:5 (1:3)

BRAMKI: Marcin Szymański (9’, 19’, 70’, 80’), Damian Sarnowski (30’).

SKŁAD VICTORI: 12. Paweł Krzewski – 3. Maciej Borowiński, 7. Tomasz Kaczorowski, 20. Adrian Kozłowski, 5. Piotr Wiązowski, 10. Damian Sarnowski, 4. Wojciech Szymański, 18. Damian Puła (81’ 6. Bartłomiej Jaszczuk), 19. Michał Syta (60’ 15. Przemysław Macieszko), 9. Michał Hulajko (70’ 11. Łukasz Zacharczuk), 17. Marcin Szymański.

Zdjęcia z meczu START Gózd - VICTORIA Parczew.