Lider zatrzymany w Parczewie

W dniu dzisiejszym o godz. 16:00 seniorzy podejmowali drużynę lidera rozgrywek walczącego o awans do ligi okręgowej Bizona Jeleniec. Mecz był trudny ze względu na upał, który dawał się we znaki zawodnikom obu drużyn. Drużyna lidera od początku próbowała narzuć swój styl gry gospodarzom, jednak świetna gra w obronie Adriana Kozłowskiego kierującego linią obronną Victorii zapewniała miejscowym spokój w tyłach. Nasi próbowali zdobyć bramkę jednak świetnie spisywał się bramkarz gości, który dwukrotnie wybronił strzały Igora Świrskiego. Kiedy wydawało się że mecz będzie bezbramkowy, Paweł Dębowczyk przeprowadził indywidualną akcję rozgrywając piłkę z Pawłem Szajdą i zagrał w pole karne do Igora Świrskiego, który pokonał bramkarza gości w 33 minucie. W 42 minucie Dębowczyk wykonywał rzut wolny z lewej strony pola karnego gości i zabrakło naprawdę niewiele. Piłka trafiła w głowę zawodnika stojącego w murze, a następnie w spojenie słupka z poprzeczką, wystarczyły centymetry żeby miejscowi cieszyli się z podwyższenia wyniku. Wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po przerwie w 65 minucie indywidualną akcję przeprowadził Dębowczyk i strzałem z ponad 20 metrów trafił w okienko bramki gości (trafienie w kolejnym meczu z rzędu)- 2:0 dla Victorii. Mecz do ostatniej minuty próbowali bezskutecznie wygrać goście, jednak to Victoria w 77 minucie była bliska podwyższenia wyniku. Wojciech Lewczuk pociągnął lewą stroną i zagrał do Pawła Dębowczyka, który wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Alberta Chomiuka, jednak strzał Chomiuka wybronił bramkarz parując piłkę na rzut rożny. Wynik Do końca nie uległ zmianie. Świetnie w obronie zagrali obrońcy: Tomasz Świć i powracający po dłuższej nieobecności Mateusz Zdziennicki, którzy niejednokrotnie powstrzymywali napastników przyjezdnych przed przyjęciem piłki bądź wyprowadzeniem bramkowej akcji.

Skład: Grzywaczewski, Świć (Błażewicz 85'), Kozłowski A., Zdziennicki, Lewczuk B., Ściuba, Korybski, Dąbrowski A. (Lewczuk W. 60'), Szajda, Dębowczyk, Świrski (Chomiuk 50')

Bramki: Świrski (33'), Dębowczyk (65').

Żółte kartki: Szajda (65'), Korybski (87').