DERBY POWIATU!!!

W niedzielę w Parczewie zostaną rozegrane derby powiatu w których czwarta drużyna Klasy A – Victoria Parczew podejmie lidera rozgrywek – LKS Milanów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00 na stadionie miejskim w Parczewie.

Drużyna z Milanowa w rundzie rewanżowej nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa. Podopieczni Sebastiana Magiera sezon rozpoczęli od remisu w Zagoździu. LKS zremisował z przedostatnią drużyną ligi – Startem Gózd 1:1. W poprzedniej kolejce piłkarze z Milanowa przegrali przed własną publicznością z dziewiątą drużyną ligi – Gręzovią Gręzówka 0:1. Była to pierwsza porażka LKS-u w tym sezonie.

Po rundzie jesiennej zespół z Milanowa był liderem z przewagą 8 punktów nad czwartą Victorią, Po dwóch kolejkach przewaga stopniała do zaledwie 3 punktów. Niedzielne spotkanie będzie okazją do rewanżu dla Victorii za porażkę w rundzie jesiennej. W pierwszym meczu zespół z Parczewa przegrał w Milanowie 1:4, honorowego gola dla Victorii zdobył Przemysław Macieszko. Dla LKS-u dwie bramki strzelił Damian Sarnowski, który od rundy wiosennej reprezentuje barwy Victorii. W pierwszym spotkaniu w drużynie z Milanowa wystąpił również Tomasz Kaczorowski, który także od rundy wiosennej zasilił Victorię Parczew. W niedzielnym spotkaniu będziemy mogli obejrzeć bratobójcze pojedynki Michała Syty (Victoria) z Danielem Sytą (LKS) oraz Damiana Puły (Victoria) i Mateusza Puły (LKS).

Victoria w rundzie wiosennej radzi sobie bardzo dobrze. Podopieczni Roberta Brzozowskiego i Tomasza Kaczorowskiego w dwóch pierwszych kolejkach zgromadzili komplet punktów pokonując ULKS Dębowica 2:1 oraz Agrosport Leśna Podlaska 3:1. Zespół z Parczewa skutecznie realizuje założony cel i do miejsca premiowanego awansem do Klasy Okręgowej traci zaledwie 2 punkty.

W ostatnich latach Victoria z LKS-em mierzyła się pięciokrotnie. Cztery razy górą była drużyna z Parczewa, jedno spotkanie zakończyło się zwycięstwem LKS-u. W sezonie 2003/2004 w okręgowym Pucharze Polski Victoria pokonała LKS w meczu wyjazdowym 2:1. Dwa lata później obie ekipy rywalizowały w Lidze Okręgowej. W meczu w Milanowie górą byli żółto – czerwono – czarni zwyciężając 2:0, w rundzie wiosennej ponownie lepsi okazali się zawodnicy z Parczewa zwyciężając przed własną publicznością 4:1. W sezonie 2013/2014 LKS podejmował Victorią w I rundzie okręgowego Pucharu Polski. Po 90 minutach był remis 4:4, w dogrywce o jedną bramkę więcej zdobyła Victoria i wygrała 6:5. W ostatnim spotkaniu górą był zespół z Milanowa, który na własnym boisku zwyciężył 4:1.

LKS – Victoria 1:2 2003/2004 (puchar)

LKS – Victoria 0:2 2005/2006 (liga)

Victoria – LKS 4:1 2005/2006 (liga)

LKS – Victoria 4:4 pd.5:6 2013/2014 (puchar dogrywka)

LKS – Victoria 4:1 2014/2015 (liga)

W niedzielę swój mecz rozegrają także juniorzy. Podopieczni Dariusza Dziuby rundę wiosenną rozpoczęli od zwycięstwa 5:1 z ULKS Dębowica, w drugim spotkaniu zremisowali w Leśnej Podlaskiej 2:2. Juniorzy z Milanowa w rundzie wiosennej pokonali Start Gózd 5:1 oraz Gręzovię Gręzówka 12:1.

Niedzielny mecz rozpocznie się o godzinie 14:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na niedzielne spotkania derbowe.