Cenne zwycięstwo w Leśnej Podlaskiej

W niedzielę Victoria pokonała wicelidera bialsko-podlaskiej klasy A – GLKS-T Agrosport Leśna Podlaska 3:1 (2:0). Bramki dla zespołu z Parczewa zdobyli: Robert Brzozowski, Maciej Borowiński oraz Marcin Szymański. Honorowego gola dla gospodarzy z rzutu karnego zdobył Marcin Dudek.

Mecz toczył się głównie w środku pola. W pierwszych 15 minutach Victoria dwukrotnie zagroziła bramce gości. Damian Sarnowski próbował pokonać bramkarza jednak jego strzał był niecelny, podobnie jak próba Michała Hulajko. Gospodarze także byli bliscy zdobycia bramki. Kapitan Agrosportu znalazł się w polu karnym i oddał strzał na bramkę Tomasza Chudzika, futbolówka odbiła się od poprzeczki i wypadła z boiska. Kilka minut później miejscowi mieli rzut wolny z około 30 metrów. Zawodnik z Leśnej Podlaskiej zdecydował się na uderzenie na bramkę, piłkę zmierzającą w okienko bramki wybił Tomasz Chudzik. Obie drużyny najgroźniejsze sytuacje stwarzali po rzutach z autu.

W 38 minucie spotkania Adrian Kozłowski zagrał długą piłkę pod pole karne gospodarzy, defensorzy Agrosportu wybili piłkę, która trafiła do Michała Syty a ten dograł do Roberta Brzozowskiego. Grający trener Victorii nie miał problemu aby pokonać bramkarza miejscowych – Jarosława Szkutnickiego i zdobył pierwszą bramkę.

Pięć minut później zespół z Parczewa zdobył drugą bramkę. Piłkę z autu w pole karne wrzucił Michał Syta, futbolówka minęła Michała Hulajko i trafiła do Damiana Sarnowskiego, który zagrał głową za siebie. Golkiper gospodarzy próbował wybić piłkę jednak zrobił to tak niefortunnie, że ta spadła pod nogi Macieja Borowińskiego. Obrońca Victorii strzałem pod poprzeczkę zdobył drugiego gola dla żółto – czerwono – czarnych. W ostatniej akcji pierwszej połowy gospodarzy byli bliscy zdobycia bramki kontaktowej. Gospodarze mieli aut, piłkę wrzuconą w pole karne głową uderzał zawodnik Agrosportu jednak futbolówka minęła bramkę Victorii. Po tej akcji sędzia zakończył pierwszą połowę.

Druga część rozpoczęła się od ataków gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli zdobyć gola kontaktowego. Próby gospodarzy zazwyczaj kończyły się przez wybicie futbolówki przez zawodników Victorii lub dobrym interwencjom Tomasza Chudzika. W 54 minucie nastąpiła pierwsza zmiana w drużynie Victorii. Wojciecha Szymańskiego zastąpił Tomasz Kaczorowski. Dwie minuty później na boisku pojawił się Marcin Szymański, który zmienił Przemysława Macieszko.

W 68 minucie meczu Maciej Borowiński zagrał długą piłkę pod pole karne gospodarzy. Defensor Agrosportu próbował wybić piłkę, z tym samym zamiarem z bramki wyszedł bramkarz miejscowych, jednak zamiast w piłkę to kopnął swojego obrońcę po czym ten upadł na murawę a do piłki zmierzającej do pustej bramki doszedł Marcin Szymański i zdobył trzeciego gola.

Po trzeciej bramce, gospodarze odważniej ruszyli do przodu przez co narażali się na kontry. Parczewianie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, najlepszą miał Marcin Szymański, który otrzymał podanie od Damiana Sarnowskiego jednak nie zdołał zdobyć bramki. W 87 minucie w polu karnym Victorii piłka odbiła się od ręki Adriana Kozłowskiego a sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Marcin Dudek. W ostatnich minutach wynik nie uległ zmianie i Victoria wywiozła z Leśnej Podlaskiej cenne trzy punkty.

Zdjęcia z meczu.

GLKS-T AGROSPORT Leśna Podlaska – MKS VICTORIA Parczew 1:3 (0:2)

BRAMKI: Marcin Dudek (87’) - Robert Brzozowski (38’), Maciej Borowiński (43’), Marcin Szymański (68’).

ŻÓŁTA KARTKA: Andrzej Goć (Agrosport).

AGROSPORT: Jarosław Szkutnicki – Daniel Rycerski (78’ Kacper Niedźwiedź), Piotr Romaniuk, Andrzej Goć, Tomasz Celiński – Dawid Samociuk (38’ Kamil Karpiński), Kamil Burda (70’ Kamil Chalimoniuk), Damian Kwiatkowski, Artur Szymański (60’ Marcin Dudek) – Łukasz Malinowski, Krzysztof Romaniuk.

VICTORIA: 20. Tomasz Chudzik – 3. Maciej Borowiński, 20. Adrian Kozłowski, 6. Bartłomiej Jaszczuk, 19. Michał Syta – 10. Damian Sarnowski, 4. Wojciech Szymański (54’ 7. Tomasz Kaczorowski), 18. Damian Puła, 16. Robert Brzozowski, 15. Przemysław Macieszko (56’ 17. Marcin Szymański) – 9. Michał Hulajko.

Po tej kolejce sytuacja w tabeli jest bardzo ciekawa. Pomiędzy pierwszą a piątą drużyną są zaledwie 4 punkty różnicy. Lider LKS Milanów, który przegrał z Gręzovią 0:1 ma na koncie 34 punkty, tuż za zespołem z Milanowa plasuje się Agrosport, który zdobył 33 punkty. Trzecią lokatę zajmuje Tytan Wisznice. Podopieczni Zbigniewa Smolińskiego mają 32 punkty. Na czwartym miejscu jest Victoria, zespół z Parczewa zdobyli 31 punktów. Pierwszą piątkę zamyka Bizon Jeleniec z dorobkiem 30 punktów. W najbliższej kolejce Victoria na własnym boisku podejmie LKS Milanów. Agrosport na wyjeździe zmierzy się z GLKS Rokitno, Tytan Wisznice na własnym obiekcie zmierzy się z Tornado Branica – Wohyń, a Bizon Jeleniec podejmie Kujawiaka Statnin.