Utworzono:

28.05.2015

EMOCJE DO KOŃCOWEGO GWIZDKA SĘDZIEGO…

Niedziela 10 maj 2015 r.

Niedzielne spotkanie z ULKS Dębowica zapowiadały ciężką przeprawę Agrosportu po kolejne trzy punkty. Rywal choć plasujący się w dolnych rejonach w tabeli w ostatnich meczach pokazał całkiem niezłą grę. Ten mecz miał być dla gości walką o zachowanie szans na pozostanie wśród drużyn „A” klasowych. Gospodarze spotkania nie mogli sobie pozwolić na stratę punktową, aby nie stracić dystansu do zespołów walczących o awans do klasy okręgowej. Tego dnia oba zespoły musiały nie tylko zmagać się ze sobą na boisko ale również z niesprzyjająca aurą. Padający deszcz, powodujący śliską murawę utrudniał zaprezentowania przez obie drużyny wszystkich swoich umiejętności piłkarskich.

Jak zwykle przed meczem seniorów odbyło się spotkanie juniorów. Okazałe zwycięstwo nad rówieśnikami z Dębowicy odniosła drużyna Agrosportu: 12 – 1. Zespół z Leśnej wystąpił w składzie: GÓRA HUBERT – MITURA MATEUSZ, ICZKOWSKI PRZEMYSŁAW, GŁADZKI DAMIAN, OLESIEJUK PAWEŁ – KROSZKA MICHAŁ, FĄFARA DANIEL, NAUMIUK ŁUKASZ, MITURA DOMINIK – ORLUK DAWID

Po zakończeniu meczu juniorów, na płytę boiska wyszły drużyny seniorów. Spotkanie prowadziła trójka sędziowska, w składzie: p. p. Krasowski, p. Śledź, p. Maleńczuk. Spotkanie zakończyło się wynikiem : 2 – 1 dla Agrosportu.

Gole: 35’ – Romaniuk Krzysztof, 70’ – Damian Kwiatkowski

Spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy już w pierwszej minucie chcieli pokazać gościom, kto to dzisiaj będzie rządził na boisku. Kamil Chalimoniuk podał piłkę z środka obrony do środkowego pomocnika Damiana Kwiatkowskiego, który odegrał ją do Kamila Burdy a ten uderzył na bramkę. W odpowiedzi, goście przeprowadzili dość groźną akcję na bramkę zespołu z Leśnej, zaznaczając swoją gotowość do podjęcia walki i że nie przyjechali do Leśnej, aby łatwo podarować punkty gospodarzom. W 3’ niecelnym strzałem na bramkę Dębowicy popisał się Damian Kwiatkowski. W 4’ Krzysztof Romaniuk zgrał piłkę do prawej strony boiska do Kamila Karpińskiego, który oddał strzał na bramkę gości. Pierwsze minuty, to szarpane akcje obu zespołów, masa niecelnych podań z obu stron. W 8’ Piotr Romaniuk wrzucił piłkę z prawej strony boiska na długi słupek, jednak żaden z zawodników z Leśnej nie zamykał skrzydła. W 10’ wymiana piłki między Marcinem Dudkiem a Damianem Kwiatkowskim blisko pola karnego, mogła zakończyć całkiem udanie, jednak na posterunku byli obrońcy gości. W 12’ Łukasz Malinowski uderzył w poprzeczkę. Do szczęścia tak było blisko. A szkoda. Na przestrzenie 1 minuty Krzysztof Romaniuk w 13’meczu posłał dwa razy świetne piłki w pole karne. Obrońcy gości troili się i dwoili, raz za razem wybijając piłkę z pola karnego. W 14’ piłkę z autu w pole karne posłał Daniel Rycerski, przyjął ją Krzysztof Romaniuk, który strzelił na bramkę. Piłka przeleciała tuż obok słupka. Przewaga gospodarzy na boisku z każdą upływającą minutą była coraz większa. W 17’ Malinowski Łukasz podał piłkę do Kamila Burdy a ten przedłużył ją do Kamila Karpińskiego, który oddał strzał na bramkę Dębowicy. W 19’ Krzysztof Romaniuk obsłużył dokładnym podaniem Kamila Burdy, który popisał się strzałem na bramkę. W 20’ Daniel Rycerski wyprowadził piłkę prawą stroną boiska z własnej polowy i podał do Kamila Karpińskiego, a ten uderzył na bramkę z przed linii pola karnego. W 22’ Kamil Burda z środkowej części boiska posłał piłkę do prawej strony do Krzysztofa Romaniuka a ten strzelił na bramkę. W 24’ strzałem na bramkę popisał się Kamil Chalimoniuk. Gospodarzy prowadzili grę, atakowali bramkę i kontrolowali spotkanie a po jednej kontrze gości stracili bramkę w 26’. Napastnik gości w sposób dziecinny ograł trzech zawodników Agrosportu i strzelił gola. Po utracie bramki, gospodarzy ruszyli do zmasowanych ataków na bramkę gości. W 27’ Romaniuk Krzysztof podał piłkę do Łukasza Malinowskiego a ten przedłużył ją do Kamila Burdy, który już składał się do oddania strzału na bramkę, jednak gości w ostatniej chwili zażegnali niebezpieczeństwo uciekając się do faulu. Rzut wolny wykonywał Damian Kwiatkowski, doskonała parada bramkarza gości uratowała ich zespół przed utratą gola. Na przestrzeni dwóch minut Kamil Burda posyłał piłkę z autu na wysokości pola karnego , jednak obrońcy gości raz za razem wybijali piłkę. W 31’ bliski szczęścia zdobycia gola kontaktowego był Tomasz Celiński, który tym razem minimalnie strzelił obok słupka. W 33’ Daniel Rycerski posłał piłkę z autu w pole karne, ale i tym razem na swoich miejscach byli obrońcy Dębowicy. W 35’ Damian Kwiatkowski podał piłkę do Kamila Burdy a ten odegrał ją do Krzysztofa Romaniuka, który popisał się świetnym uderzeniem na bramkę , zdobywając wyrównującego gola. W 37’ goście wykonywali rzut rożny. Wspaniałą interwencją popisał się Marcin Broniewicz, golkiper Agrosportu, ratując gospodarzy przed utratą drugiego gola. W odpowiedzi groźna akcja zespołu z Leśnej. Tomasz Celiński wyprowadził piłkę lewą stroną boiska blisko linii autowej i podał ją do Łukasza Malinowskiego, który oddał strzał na bramkę. W końcowych minutach spotkania zawodnicy Agrosportu przeprowadzili jeszcze kilka groźnych akcji, które powinny były zmienić wynik meczu. W 40’ Daniel Rycerski podał piłkę do Krzysztofa Romaniuka a ten uderzył na bramkę. Do końca pierwszej połowy wynik spotkania już nie uległ zmianie. Kibice moknący w deszczu oczekiwali na drugą połowę i na końcowy sukces ich ulubieńców.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły z wielką nadzieją na przychylenie zwycięstwa na swoją korzyść. Akcje stawały się coraz groźniejsze i składniejsze. Z każdą upływającą minutą przewagę w konstruowaniu akcji, jak i w posiadaniu piłki i wypracowaniu doskonałych sytuacji strzeleckich miał zespół z Leśnej. W 47’ goście oddali strzał niecelny na bramkę gospodarzy z rzutu wolnego. W 49’ Romaniuk Krzysztof otrzymawszy piłkę od Marcina Dudka oddał strzał na bramkę Dębowicy. W 51’ Malinowski Łukasz zgrał do środkowej części boiska blisko pola karnego piłkę do Dawida Samociuka a ten oddał dość silny strzał na bramkę, gdzie piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. W 55’ strzał Łukasza Malinowskiego o mały włos mógł zwieńczyć przewagę gospodarzy zdobyciem drugiego gola. W 56’ Damian Kwiatkowski posłał w pole karne piłkę z rzutu rożnego prosto na głowę Piotra Romaniuka, jednak przeleciała ona nad poprzeczką. Akcja za akcją a piłka w żaden sposób nie chciała wpaść do bramki. W 62’ Kwiatkowski Damian uderzył z rzutu wolnego na bramkę, jednak ta odbiła się od dobrze ustawionego muru zespołu z Dębowicy. W 68’ silną bombę na bramkę gości posłał Dawid Samociuk. Jednak na przeszkodzie stanął bramkarz, który w tym dniu popisał się wieloma dobrymi interwencjami, ratując swój zespół od utraty wielu goli. W 70’ spotkania przy ewidentnym błędzie bramkarza gości i złym wybiciu piłki oraz pozostawieniu pustej bramki, Damian Kwitkowski zdobył drugiego gola dla Agrosportu. Następna groźna i składna akcja w 71’ Agrosportu. Kamil Karpiński podał piłkę do Marcina Dudka a ten wystawił ją przed pole karne do Dawida Samociuka, który po raz kolejny popisał się silnym uderzeniem na bramkę. W 77’ świetny strzał na bramkę gości oddał Artur Szymański. W 78’ strzał Damiana Kwiatkowskiego. Za każdym razem świetne interwencje bramkarza gości. W 79’ Damian Kwiatkowski podał piłkę do Artura Szymańskiego, który uderzył na bramkę ale na swoim miejscu był bramkarz gości. Chwilę później strzałem na bramkę popisał się Piotr Romaniuk. W 80’jeden z zawodników z Dębowicy uderzył w poprzeczkę. W 83’ na bramkę uderzał Kamil Karpiński a w 84’ Paweł Szymański. W 88’ i 89’ silne strzały na bramkę gości oddał Dawid Samociuk. W 90’ Piotr Romaniuk podał dokładną piłkę do Artura Szymańskiego, który z lewej strony boiska zszedł do środka i uderzył na bramkę.

Końcowy gwizdek przyniósł wielką radość kibicom i wszystkim piłkarzom Agrosportu z odniesionego zwycięstwa na dobrze dysponowanym tego dnia zespołem z Dębowicy. Serce i walka do ostatniego gwizdka wszystkich piłkarzy, pozwoliła tego dnia zanotować sukces.

Przed zespołem kolejne ciężkie mecze, należy mieć tylko nadzieję, że zakończą się one pozytywnym wynikiem dla zespołu z Leśnej.